Svatební seminář

Společnost Florasis s. r. o. zastupující na Českém a Slovenském trhu značku produktů OASIS® se již řadu let aktivně podílí na zvyšování úrovně floristického oboru na domácí scéně. Několikrát do roka pořádá inspirativní semináře a workshopy, jenž jsou primárně určeny pro zaměstnance květinových obchodů.

Tématem květnového semináře se stala svatební floristika od A–Z. Lektorem vzdělávací akce byl jeden z našich předních odborníků na svatební floristku, mistr florista, Petr Kopáč. Problematice svatební foristiky se věnoval jak po stránce teoretické, tak především praktické. Formou názorných ukázek seznámil účastníky s používáním jednotlivých floristických technik a jejich vzájemným kombinováním při zhotovování svatebních kytic a dekorací. Úvodní část semináře byla věnována typologii nevěst, od které se následně odvíjí velikost a tvar samotné svatební kytice.

Text a foto: Arnošt Jílek

Celý text článku včetně inspirativních fotografií prací zhotovených v rámci svatebního semináře naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *