Visegrad Oasis cup 2021

Už dnes se koná v Piešťanech 2. ročník Visegrad cupu, ve kterém se utkají špičkoví floristé z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Akci spolupořádá Polská floristická asociace, Svaz květinářů a floristů ČR, Slovenská Asociácia květinárov a floristov a Asociace maďarských květinářů a obchodníků s květinami sociace květinářů.

Během jednoho soutěžního dne budou moci účastníci porovnat svoje dovednosti, řemeslnou zručnost a kreativitu. Čekají na ně tři úkoly, jejichž přesné zadání je tajné – detailní znění se dozvědí až těsně před zahájením
soutěže. Česká strana pro soutěžící připravila úkol s názvem Srdce pro Václava Havla. Nákup květinového materiálu laskavě finančně podpořil a záštitu převzal ministr zemědělství ČR Miroslav Toman. Polský úkol nese název Harmonie v rozmanitosti, na jehož zhotovení je vymezen čas 120 minut. Poslední úkol pod taktovkou Maďarů nese název Svět Visegradu – barevný podzim. Soutěž už má své hodnotitele, kteří se soustředí na estetické kvality vzniklých děl. Jsou jimi: Simon Ogrizek, předseda organizace Florint, Filomena Brics z Rumunska a Grasile Kiissa z Estonska. V technické komisi, která hodnotí technické provedení a inovace, zasednou Michal Haut, Milota Murčová a Janka Vargová ze Slovenska.
Za Českou stranu se soutěžního klání zúčastní zkušení floristé Viola Zeithamlová, Milan Dopita a Tomáš Hakl.*

Zdroj: SKF ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *